Endpoint Çözümleri

İşlerinizi kolaylaştıracak çözümler
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Albern Bilişim’in Endpoint Çözümleri

Çözüm önerisi sunduğumuz sistemlerden biri olan endpoint; sanal makinelerin farklı kaynaklarla iletişim kurmasını sağlar. Windows Azure içinde oluşturduğumuz tüm sanal makineler, aynı cloud sistemi ya da sanal network içindeki özel bir kanalı kullanarak diğer makineler ile iletişim kurabilir. Bu yüzden verilerimizi koruyabilmemiz için daha yenilikçi çözümler araştırmalıyız. Geleneksel çözümlerden antivirüs çözümleri; fazla sayıda düzenleyici, yönetsel ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılıyor olsa bir uç noktadaki güvenlik ihlallerinin önlemesine karşı yetersiz kalıyor. Aynı şekilde siber tehditlerin durdurulması hakkında bir çözüm seçeneği değildir.

Güçlü bir denetim yöntemi ve uygulama kontrol bileşiminin olması, zararlı yazılımın bulaşma riskini azaltır. Belirsizlikte var olan uygulamalar verimliliği korurken tehdit içeren kısıtlı bir modda çalışıyor olma riski taşır ve davranış analizi, kimlik bilgisi hırsızlığına kalkışılmasını tanımlayarak engeller. Bu kritik ödeme ve koruma teknolojileri, mevcut uç nokta güvenliğini güçlendirmek için önemli bir araçtır. Uç nokta yazılımı satıcıdan satıcıya farklılık gösterir. Ancak çok sayıda yazılım tekliflerinin antivirüs, casus yazılım önleme, güvenlik duvarı ve host saldırı önleme sistemi(HIPS) sağlamasını beklenir.

Neden Endpoint çözümü tercih edilmeli?

Endpoint sistemleri, antivirüs çözümlerinin üzerine daha fazla imkân da sağlarlar ve Antivirüslerin yetersiz kaldığı yer de firmamızın endpoint çözümleri devreye girer. Bu konuyu daha ayrıntılı bir şekilde açacak olursak.

Her iki çözümde Zero Day koruması içerir. Bu koruma daha önceden karşımıza çıkan yazılımlar için etkili iken daha önce karşılaşmadığımız yazılımları tespit edemez dolayısıyla durduramaz. Endpoint ise güvenlik ürünleri üzerinde bulunan ek modüller yardımıyla kısmen ve kısıtlı da olsa daha önce karşılaşılmayan zararlı yazılımları, virüs dışındaki yazılımlar da dâhil, tespit eder ve durdurabilme şansı vardır.

Endpoint güvenliği out of Office koruması ile siz firewall’unuzun başında değilken bile sizi koruyabilir. Antivirüsler sizleri web tabanlı yapılan saldırılardan koruyamaz. Endpoint çözümlerindeki Internet Güvenlik modülleri sayesinde bilgisayarımızı köprü olarak kullanarak bilgisayarınıza geçmek isteyen saldırıları engeller. Bu da Antivirüs çözümleri ile arasındaki en büyük fark olarak bilinir.

Endpoint Güvenlik Çözümleri taşınabilir cihazların çalınma durumunda disk şifreleme özelliği sayesinde güvenliğinizi sağlamaya devam edebilir fakat sürekli gelişen iletişim sistemeleri ile entegre olarak sunulan enctytion özellikleri ile endpointin bu özelliği yitirisini gideriyor.
Endpoint çözümlerinin Device Control özelliği ile USB, hard disk gibi veri akışı sağlayan aygıtlarınızı da kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Albern Bilişimin sunduğu endpoint, ihtiyaçlarımızın gelişmesiyle kullanılması kaçınılmaz bir çözüm yoludur.